Jak správně čistit nože?

Nože jsou nejpoužívanějšími předměty v každé kuchyni. Mít svoje oblíbené nože čisté a ostré je důležité pro příjemný a bezpečný pocit při vaření. Přečtěte si naše tipy, jak správně čistit a udržovat nože Fiskars a tím jim prodloužit životnost.

Čištění nožů

Ruční mytí:

Nože Fiskars řady Norden, Titanium, Norr a Royal by se měly umýt jen ručně. Po umytí nůž ihned opláchněte a osušte. Nenechávejte nože dlouho ve vodě.

Čištění nožů

Mytí v myčce na nádobí:

Ostatní nože Fiskars lze mýt v myčce. Dbejte na to, aby se nože nedostaly do kontaktu s jiným náčiním, nádobím nebo příbory, protože to by mohlo poškodit jejich ostří.

Uvnitř myčky a se může rozptýlit malé množství rzi na výrobky z oceli. Tomu lze zabránit, když se ihned po mycím procesu otevřou dveře myčky, aby mohla uniknout ven pára. Nože po umytí osušte suchou utěrkou.

Dishwashing:

Uložení nožů

Většina nožů se otupí, když jsou uložené v zásuvce. Jejich ostří se poškodí pohybem a vzájemným kontaktem s ostatními noži či jiným náčiním s nimi společně uloženými. Takový způsob uložení ostrých nožů a dalších předmětů v jedné zásuvce je i nebezpečný.

Aby zůstal váš nůž Fiskars ostrý, umístěte ho do bloku nožů nebo na magnetický nástěnný držák.

POZNEJTE NOŽE A PŘÍSLUŠENSTVÍ
Uložení nožů

Ostření nožů

Je naprosto normální, že nůž potřebuje občas nabrousit. Stačí je ostřit v pravidelných intervalech nebo jednoduše tehdy, když to potřebují.

Ocelové čepele nožů Fiskars mají tvrdost mezi HRC 52 a HRC 56. Díky tomu jsou ideální pro použití každé v domácnosti. Čím je nůž tvrdší, tím déle zůstává ostrý, ale jeho ostření je obtížnější. Naopak měkčí ostří se snáze znovu naostří, ale zase se rychleji otupí.

Kromě lepšího řezného výkonu je ostrý a dobře udržovaný nůž také bezpečnější.

Ostření nožů

Fiskars Roll-Sharp ™

Položte Roll-Sharp ™ na rovnou pracovní plochu, vložte čepel nože mezi keramické ostřící kotoučky, zatlačte na nůž a posunujte ho v ostřiči dopředu a dozadu, jako byste s nožem řezali. 15-20krát, to by mělo stačit!
Po naostření si nůž umyjte.
Úhel ostření je 40 stupňů a tento typ ostření se hodí pro většinu kuchyňských nožů
Roll-Sharp ™ je vhodný pro všechny nože Fiskars kromě nožů Fiskars Titanium

Ocílka nebo brousek Fiskars

Použijte úhel ostření 26 stupňů pro každý tah. Opakujte to na obou stranách čepele. Používejte dlouhé, rovnoměrné tahy. Ideální pro čepele s titanovým ostřím.

Fiskars Roll-Sharp™ Fiskars Sharpening steel/Whetstone™
Prohlédněte si

                                                

Prohlédněte si vysoce kvalitní nože a příslušenství Fiskars

Prohlédněte si