Jak šetřit vodu?

Aby každá zahrada, trávník a záhon mohl vzkvétat, potřebuje vodu. Jak efektivně zavlažovat zahradu ekologicky, je úplně jiná věc. Naštěstí existuje několik způsobů, jak udržovat zelenou oázu svěží a zároveň ušetřit spoustu vody. Zde jsou naše hlavní rady, jak využít každou kapičku.

Zadržujte dešťovou vodu

Věděli jste, že rostliny a tráva milují dešťovou vodu? Dešťová voda je přirozenější než voda z vodovodu a je ideální na zalévání jakékoli zahrady nebo trávníku. Vše, co potřebujete, je déšť a trochu trpělivosti. Koneckonců, počasí může být docela nepředvídatelné. Co je nejlepší na zadržování dešťové vody? Nemusíte hned použít veškerou vodu, takže budete mít vždy něco v zásobě pro sušší dny.

Zadržujte dešťovou vodu

Rozpoznejte, kdy zavlažovat

Načasování je vše, co se týká zavlažování zahrady. I když se může zdát jako dobrý nápad zalévat zahradu za slunečného odpoledne, voda se na slunci odpařuje rychleji a zanechává vaše rostliny a trávník žíznivé. Nejlepší čas na zalévání je ve skutečnosti ráno mezi 6:00 a 10:00. Případně můžete zahradu zalévat večer. Se zavlažovacími zařízeními a časovačem můžete zavlažovat zahradu automaticky a bez potíží, a budete mít ve spalující letní dny o starost méně.

Objevte časovače
Rozpoznejte, kdy zavlažovat

Návrat ke kořenům

Není třeba chodit kolem horké kaše: zavlažovací technika může být strůjcem i zkázou vašeho zahradnického úspěchu. Některé rostliny dávají přednost zavlažování mlhou před jinými metodami, což samo o sobě šetří vodu. Zde je jednoduchý zavlažovací trik pro všechny ostatní rostliny: když se staráte o zahradu, ujistěte se, že zavlažujete půdu a kořeny rostlin, a nikoliv jejich listy. Kvalitní zavlažovací tyč vám navíc pomůže zavlažovat i ta nejobtížněji dostupná místa ve vaší zahradě.

Objevte zavlažovací tyče
Návrat ke kořenům

Nechte pracovat zavlažovače

Život může být hektický, ať už se zahradou s trávníkem nebo bez něj. Proto je obecně dobré investovat do některých vysoce kvalitních zavlažovačů a časovačů. Zavlažovače Fiskars jsou efektivní, snadno instalovatelné a pokud jsou spárovány s časovačem, jsou zcela automatické. A navíc můžete použít zavlažovače na​ zalévání záhonů i trávníku, bez ohledu na to, kolik plochy musíte pokrýt.

Podívejte se na úsporné zavlažovače
Nechte pracovat zavlažovače

Zkontrolujte úniky vody

Děravá zahradní hadice nebo nedokonalý zavlažovací systém může plýtvat spoustou vody, což není dobré pro životní prostředí ani pro vaši peněženku. Opravte jakoukoli netěsnou hadici opravnou spojkou na hadice Fiskars nebo rovnou předcházejte úniku vody investicí do robustních, vysoce kvalitních zahradních hadic a spojek, které jsou navrženy tak, aby vydržely po dlouhá léta.

Prohlédněte si kompletní řadu spojek a hadic
Zkontrolujte úniky vody

Přizpůsobte si své vlastní zavlažovací nástroje

Žízníte po přizpůsobenějších možnostech? Už nehledejte nic jiného než náš nový inovativní modulární zavlažovací systém. Tyto špičkové zavlažovací prvky vám umožní sestavit si dokonalou zavlažovací trysku a vytvářet nekonečné kombinace pomocí různých stříkacích hlav, rukojetí a trysek. Místo toho, abyste si museli kupovat několik zavlažovacích nástrojů pro různé účely, budete mít vždy vše, co potřebujete, na dosah ruky.

Přizpůsobte si své vlastní zavlažovací nástroje

Vyberte si správné rostliny pro vaši zahradu

Trocha strategie může znamenat hodně. Když nakupujete rostliny do své zahrady, zeptejte se sami sebe, zda jsou vhodné do daného prostředí. Tento jednoduchý krok vám ušetří spoustu potíží – a spoustu vody – zejména pokud žijete v sušší oblasti.

Vyberte si správné rostliny pro vaši zahradu
Návrat do