Nová kolekce Fiskars X Iittala

Fiskars a Iittala ­– dvě finské ikony – jsou již dlouho synonymem nadčasového a vysoce kvalitního severského designu. Nyní obě značky spojily své síly a vytvořily nápaditou novou kolekci domácích dekoračních předmětů – vše s šesti vzory ze skicáku další finské legendy, umělce a designéra Oivy Toikka. Nové designy – včetně tří přepracovaných párů univerzálních nůžek Fiskars – oslavují nečekané radosti každodenního života, přičemž vzdávají hold živé představivosti jednoho z nejoblíbenějších finských umělců.

Čas na kreativitu

Nová kolekce Fiskars x Iittala nabízí širokou škálu domácích dekoračních předmětů – od keramických hrnků až po deky a další textilie ­– a šest ikonických vzorů od Oivy Toikka. Tři z nich – Pompom, Gepard a Helle – propůjčují své jméno novým univerzálním nůžkám Fiskars a dávají zábavě a kreativitě zcela nový význam.

Čas na kreativitu

Pompom je hravý, ale nadčasový vzor charakterizující jedinečný umělecký styl Toikky, původně se jednalo o skicu pro umělecké sklo. Grafický vzor Geparda předvádí lásku designéra k divočině prostřednictvím asymetrických černobílých tvarů. Odvážný a moderní vzor Helle upoutá pozornost svými tečkami připomínajícími konfety, které zaručeně rozjasní každou kuchyň nebo domácí kancelář. Každé nůžky jsou navrženy tak, aby byl každodenní život o něco radostnější – letošní léto a všechny nadcházející roky.

Pompom je hravý

Oiva Toikka – vzory nevšedního muže

Oiva Toikka (1931–2019), pozdní finská ikona designu, byl mezinárodně uznávaným umělcem, designérem a profesorem. Mezi jeho nejznámější díla patří originální sklářské umění a série skleněných ptáků Iittala. Toikkův odkaz žije nadále ve hravých a osobitých kouscích, které dodnes vzdorují konvencím. Některé z jeho úžasných návrhů jsou obsaženy ve sbírkách nejprestižnějších muzeí na světě. Během své kariéry trvající déle než 60 let vytvořil Oiva Toikka svůj vlastní jedinečný svět plný divů a experimentování. Jako designér a umělec do své práce plně zahrnul nepořádek tvůrčího procesu. Jeho slavným prohlášením je: „Nejsem perfekcionista.“ „Chci se jen trochu pobavit.“

Oiva Toikka – vzory nevšedního muže

Objevte novou kolekci

Nová kolekce Fiskars x Oiva Toikka bude uvedena na trh v létě roku 2021. První část – představující nové nůžky a keramické hrnky – bude uvedena na trh 1. června. Zbytek kolekce – včetně textilu, skleněných ornamentů a nádobí – se do obchodů dostane 15. srpna.

Další informace najdete na Iittala.com
Objevte novou kolekci