Postavte si vlastní hotel pro šťastné včely

Mnoho divokých včel má problém najít úkryt. Včely samotářky jsou sice výkonné opylovačky, ale nejsou schopné si vytvořit vlastní hnízdní chodby. Protože mrtvé kmeny stromů a větve s dutinami se shánějí těžko, je výroba včelího hotelu skvělým způsobem, jak včelám podat pomocnou ruku. Zde jsou některé z našich oblíbených stylů a návrhů pro inspiraci. Pokud máte děti, zapojte je a užijte si odpoledne plné zábavy a tvořivosti.

Jednoduše - dřevěný špalek s malými otvory

Potřebujete pouze špalek dřeva o tloušťce alespoň 10 cm. Do jedné strany dřeva vyvrtejte otvory pomocí vrtáků o průměru 3-10 mm. Otvory by měly být hluboké 6-10 cm. Dbejte jen na to, aby neprocházely skrz. Připevněte špalek na zeď a přivítejte první včelí návštěvníky.

Jednoduše - dřevěný špalek s malými otvory

Rozjeďte se - svazek bambusových prutů

Pokud se vám někde povalují kousky bambusu, nastříhejte je na vhodnou délku a svažte je do svazků. A voilà - hotel je otevřený!

Rozjeďte se - svazek bambusových prutů

Včely jsou našim posláním - hotel pro opylovače s pěti startovacími místy

Kdo by neměl rád trochu luxusu? Postavte si dřevěný rám ve tvaru domku a jednotlivé místnosti vyplňte kousky bambusu, dřeva a dalších přírodních materiálů. Vchod zakryjte jemným pletivem (5 cm), abyste zabránili přístupu drobných ptáků. Je čas se ubytovat!

Včely jsou našim posláním - hotel pro opylovače s pěti startovacími místy

Kam zavěsit včelí hotel?

Abyste včelám poskytli co nejlepší podmínky pro hnízdění, umístěte včelí hotel na slunné místo, kde je chráněn před větrem a deštěm. Nejlepší část? Za dobrého počasí můžete hosty sledovat a studovat jejich pracovitý život.

Zobrazit všechny