Více síly. Méně námahy.

Přesvědčte se sami, proč jsou naše sekery 4. generace o třídu lepší než ostatní!

Více síly. Méně námahy.

Přesvědčte se sami, proč jsou naše sekery 4. generace o třídu lepší než ostatní!

Větší a kvalitnější výběr než kdy dřív

Představili jsme nový model X21, a tak u nás nyní můžete vybírat z nejširšího sortimentu seker, jaký jsme kdy nabízeli. Nabízíme perfektní sekeru pro velké i malé, zkušené chataře i začátečníky, na štípání třísek i velkých polen. Pokud se sekerou pracujete často a hledáte lehké nářadí, s nímž hromadu dříví zpracujete opravdu rychle a bez zbytečné námahy, bude pro vás perfektním řešením nová sekera X21. Seznamte se s ní již dnes. 

Větší a kvalitnější výběr než kdy dřív

Volba správné velikosti sekery ve 3 jednoduchých krocích: 

1. krok Udělejte si test na webu.

Udělejte si test, který je k dispozici na webu. Získáte tak předběžné doporučení, které velikosti seker jsou pro vás vhodné. Výsledek testu si nechte poslat e-mailem nebo vytiskněte a vezměte jej s sebou, až půjdete do prodejny. 

2. krok Přehrajte si videonávod.

Až budete mít seznam možností, bude třeba zjistit, která sekera vám nejlépe vyhovuje v praxi. Podívejte se na video, v němž vám ukážeme, jak sekery zkoušet. 

3. krok Vydejte se do prodejny.

Nyní už víte, jak sekeru správně vyzkoušet, a tak je čas vyrazit do prodejny

choose axe

2. krok Přehrajte si videonávod.

Podívejte se na video, v němž vám ukážeme, jak sekery zkoušet. 

2. krok  Přehrajte si videonávod.

store locator

3. krok Vydejte se do prodejny.

Tam si můžete prohlédnout naše nejnovější modely, provést závěrečný test a zhodnotit, který typ je pro vás ideální.

Další informace
3. krok  Vydejte se do prodejny.

Technika bezpečného štípání

K bezpečnému štípání je třeba správné výšky a stability špalku, správné techniky štípání. Poznámka: Vždy mějte ochrané brýle, dlouhé kalhoty a správnou obuv.

Jak bezpečně štípat polena

Pokud máte špalek příliš nízko a poleno minete, budete mít méně času zareagovat. Je to způsobeno kratší vzdáleností a směrem dopadu sekery. Tyto faktory zvyšují možné riziko, že si vážně zraníte nohy, a proto se vždy ujistěte, že máte špalek dostatečně vysoko. 

Jak si naostřit sekeru

Nejjednodušší způsob, jak naostřit sekeru, je použít ostřič Xsharp. Nejprve vyberte úhel, pod kterým chcete čepel sekery ostřit, a pak proveďte tři až pět rovných horizontálních tahů. Sekera je dostatečně ostrá, pokud s ní dokážete vyřezat značku na povrhu polena.

Jak rozseknout poleno pomocí jedné rány

Polena rozseknete rychleji a efektivněji, když se budete vyhýbat sukům. Pokud je to možné, miřte ránu na již viditelné praskliny. Dosáhnete tak mnohem vyššího počtu polen rozštípnutých jednou ranou.

Jak při sekání použít sapinu

Při štípání polen si snadno unavíte ruce a záda. Pokud použijete ke zvedání polen na špalek sapinu, můžete si tím ušetřit zbytečnou bolest a námahu. Když budete potřebovat použít sekeru, jednoduše sapinu zasekněte do strany špalku. 

X-Novinky

Univerzální sekera XXS X5

Další informace
Číslo výrobku
121123
Katalogové číslo výrobku
1015617
Mezinárodní číslo obchodní položky (EAN)
6411501211231
Šířka
13 mm
Délka
231 mm
Výška
28 mm
Hmotnost
560 g